بدون دسته

یوگا چیست

❗️یوگا چیست؟

▫️یوگا ترکیب و متعادل کردن جسم و روح، افساری بر نفس و ذهن است همچنین ورود به سرزمین درون، آشتی جهان بیرون شما با جهان درون شماست.
▫️یوگا پیش گیرنده و درمان کننده بسیاری از بیماری های روحی و جسمی انسان است. انرژی های آشفته و پریشان را از ذهن خارج می کند و موجب انضباط فکری گردیده و اثرات آرامش بخشی برای درمان انسان به همراه دارد.

🔹با شروع تمرینات یوگا به مرور زمان به نتایج زیر دست می یابید:

▫️افزایش انعطاف پذیری مفاصل، عضلات و اندام ها
▫️بهینه کردن انجام عمل تنفس
▫️افزایش قدرت بدنی
▫️کاهش استرس کاهش و افزایش آرامش
▫️آرامش خلق و خو و تعادل در رفتار و افکار
▫️به سلامت رسیدن بدن بطور جامع و کلی

⭕️ حقیقت یوگا چیست؟

🔺 تعالیم #یوگا، تعالیمی شیطانی است و افراد عمل کننده به آن، خواسته یا ناخواسته به پرستش #تجسم_شیطان در آیین #هندو (یعنی #شیوا ) می پردازند.

🔺رهبران و چهره های مشهور این تعالیم، یا #شیطان_پرست بودند (همانند #راماکریشنا پیرو #کالی )، یا #فراماسون بودند (همانند #سوامی_ویواکاناندا) یا افرادی مفسد و فاسد. (همانند #اوشو ).

🔺 به رغم تمامی این مسایل، متاسفانه در دهه های اخیر، دامنه طرفداران یوگا گسترش یافته و این تعالیم در سراسر جهان و از جمله در #ایران، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

🔺 متاسفانه به دلیل بی توجهی مسئولان فرهنگی و دسایس دشمن، تعالیم یوگا در ایران منتشر شده است و توجه افراد فراوانی را به خود جلب نموده است. این امر تنها به برگزاری کلاس های یوگا محدود نمانده است و تا جایی پیش رفته است که حتی یک مجله با عنوان دانش یوگا به صورت ماهانه در کشور منتشر می گردد.(۱)

🔺 امّا تأسف بیشتر اینکه مجله مذکور، تنها به تعلیم حرکات ورزشی، وضعیت های بدنی و اوراد مربوط به یوگا نمی پردازد، بلکه به اساطیر یوگا همچون شیوا که همان تجسم شیطان در آیین هندو است، نیز به صورت مبسوط اشاره می نماید و تعالیم افراد فاسد و منحرفی همچون اوشو به عنوان تعالیمی عرفانی، به خورد خوانندگان داده می شود.(۲)

🔺 برای مثال، برخی از تیترهای مقالات مجله مذکور ( #دانش_یوگا) عبارتند از: رقص شیوا تجلی عرفان!، سیری در زندگی راماکریشنا!، تنفس و آگاهی اوشو درباره یوگا! و درس هایی از اوشو.(۳)

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن