چاکراها

چاکرا چیست؟

چاکرا چیست؟

چاکراها ، به عنوان تعریف ، مراکز انرژی در بدن انسان هستند که به تنظیم تمام مراحل آن ، از عملکرد اندام گرفته تا سیستم ایمنی و احساسات کمک می کنند. هفت چاکره در سراسر بدن شما ، از پایه ستون فقرات تا تاج سر شما قرار گرفته است. هر چاکرا فرکانس ارتعاش ، رنگ و رنگ خاص خود را دارد و عملکردهای خاصی را کنترل می کند که به شما کمک می کند تا به شما انسانی تبدیل شوید.

قبل از اینکه چاکراها را تعریف کنیم و معنای هر یک را کشف کنیم ، درک یک چیز ضروری است: شما انرژی هستید. همه موجودات زنده توسط انرژی ایجاد می شوند. توانایی مراکز انرژی شما برای عملکرد بهینه همان چیزی است که شما را از نظر روانی ، عاطفی ، جسمی و روحی متعادل نگه می دارد.

چاکرا: یک تعریف تاریخی مختصر
اصطلاح چاکرا سانسکریت برای “چرخ” است. به درستی ، چاکراها بطور مرتب به عنوان چرخهای چرخان ، رنگی انرژی به تصویر کشیده می شوند. هزاره ها ، چاکراها به عنوان اساسی برای زندگی شناخته شده اند.

بحث و گفتگو در مورد چاکراهای منشاء هند در حدود ۱۵۰۰ B.C. و همچنین از آنها در Yoga Sutras of Patanjali یاد شده است که قدمت آن حدود ۲۰۰ B.C است. با این وجود ، غرب تا زمان معرفی موضوع توسط سر جان وودروفی (معروف به آرتور آوالون) در اوایل قرن بیستم ، چیزهای زیادی درباره چاکراها نشنید.

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن