چاکراها

چاکرا چیست؟

چاکرا چیست؟

چاکراها ، به عنوان تعریف ، مراکز انرژی در بدن انسان هستند که به تنظیم تمام مراحل آن ، از عملکرد اندام گرفته تا سیستم ایمنی و احساسات کمک می کنند. هفت چاکره در سراسر بدن شما ، از پایه ستون فقرات تا تاج سر شما قرار گرفته است. هر چاکرا فرکانس ارتعاش ، رنگ و رنگ خاص خود را دارد و عملکردهای خاصی را کنترل می کند که به شما کمک می کند تا به شما انسانی تبدیل شوید.

قبل از اینکه چاکراها را تعریف کنیم و معنای هر یک را کشف کنیم ، درک یک چیز ضروری است: شما انرژی هستید. همه موجودات زنده توسط انرژی ایجاد می شوند. توانایی مراکز انرژی شما برای عملکرد بهینه همان چیزی است که شما را از نظر روانی ، عاطفی ، جسمی و روحی متعادل نگه می دارد.

چاکرا: یک تعریف تاریخی مختصر
اصطلاح چاکرا سانسکریت برای “چرخ” است. به درستی ، چاکراها بطور مرتب به عنوان چرخهای چرخان ، رنگی انرژی به تصویر کشیده می شوند. هزاره ها ، چاکراها به عنوان اساسی برای زندگی شناخته شده اند.

بحث و گفتگو در مورد چاکراهای منشاء هند در حدود ۱۵۰۰ B.C. و همچنین از آنها در Yoga Sutras of Patanjali یاد شده است که قدمت آن حدود ۲۰۰ B.C است. با این وجود ، غرب تا زمان معرفی موضوع توسط سر جان وودروفی (معروف به آرتور آوالون) در اوایل قرن بیستم ، چیزهای زیادی درباره چاکراها نشنید.

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن