علوم متافیزیکی

پاکسازی ذهن از افکار منفی

پاکسازی ذهن از افکار منفی را چگونه باید انجام داد .بهتر است بدانیم که انرژی های منفی از کجا سرچشمه می گیرند.

اگر منفی بودن را جستجو می کنید روحتان به سم زدایی نیاز دارد :

اگر اخبار مختلف یا مطالبی را مطالعه می کنید که می دانید موجب ناراحتی شما خواهند شد، زمان آن فرا رسیده است که درباره سمزدایی روح خود فکر کنید. افراد منفی نگر می توانند با گذشت زمان شما را نیز شبیه به خود کنند، در شرایطی که حتی تا مدت ها پس از وقوع این اتفاق نیز متوجه آن نشوید. به این نکته توجه داشته باشید که بین یک فرد منفی نگر و فردی که به اجبار در وضعیتی منفی قرار گرفته است، تفاوت بزرگی وجود دارد و باید این مساله را مد نظر قرار داد.

کنار گذاشتن لپ تاپ یا گوشی همراه و برقراری ارتباط با افرادی که دوستشان دارید، روشی خوب برای توقف روند جستجوی موارد منفی و ناراحت کننده و تغذیه روح با آنهاست.

اگر درباره آنچه می گویید فکر نمی کنید روحتان به سم زدایی نیاز دارد :

آیا هنگام صحبت با دیگران هر آن چه می گویید سخنانی طعنه آمیز و نیشدار هستند؟ آیا به طور معمول احساسات دیگران را جریحه‌دار می کنید یا بی دلیل آنها را مسخره می کنید؟ این شرایط نشان می دهد که به پاکسازی و سم زدایی روح خود نیاز دارید. شما درباره آنچه بر زبان می آورید فکر نمی کنید، زیرا سرشار از چیزهای منفی هستید.

پاکسازی ذهن از افکار منفی با عدم مقایسه :

بیایید حسرت استعدادهایی که آرزوی‌شان را داریم یا چیزهایی را که متعلق به ما نیستند، نخوریم و در عوض، بهترین کار ممکن را با آنچه که داریم، انجام دهیم.

مقایسه‌ی نامطلوب خودتان با دیگران، یکی از علت‌های اصلی آشفتگی ذهنی و روانی است.

چه می‌شد اگر مثل دوستم زیبا بودم.

چرا نمی‌توانم مثل برادرم باهوش باشم؟

آن‌ها خیلی بیش‌تر از من پول دارند. او همیشه دارد سفر می‌کند، ولی من هیچ‌وقت نمی‌توانم جایی بروم. احتمال دارد کنترل این افکار از دست ما خارج شود، دیگران را مقصر خوشبخت نبودن‌مان بدانیم و احساس بدی نسبت به خودمان پیدا کنیم. با سنجیدن خودمان با معیار دستاوردها، داشته‌ها یا ویژگی‌های دیگران، صحنه را برای فروپاشی احتمالی روابط رضایت‌بخش آماده می‌کنیم.

پاکسازی ذهن از افکار منفی با  لیستی از سپاسگزاریها :

اگر خودمان را مقید کنیم به سپاسگزاری ، ذهن ما مدام به داشته هایمان فکر می کنند تا ناداشته ها

وقتی ذهن روی ناداشته ها متمرکز باشد زمینه برای افکار منفی فراهم میشود و اگر روی داشته ها متمرکز کنیم بهترین راه پاکسازی ذهن از افکار منفی .

مقابله و کاهش استرس و اضطراب :

به این منظور پیشنهاد می کنیم که مقاله کامل و جامع روش های کاهش استرس را مطالعه کنید.

شما می توانید مقاله های مرتبط در این باره را مطالعه کنید : درمان اضطراب با هیپنوتیزم ، افزایش انرژی مثبت منزل ، جذب انرژی مثبت ، تاثیر موسیقی بر انسان .

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن