بدون دسته

پاکسازی با شمع

 

تکنیک پاکسازی با شمع

تکنیکی که میخوام در اینجا توضیح بدم به حالتهای مختلف در مکاتب گوناگون به خصوص یوگا، تانترا و تائویسم مورد استفاده قرار گرفته، البته اونها تمرکز اصلیشون روی هدف روحی و جنبه مدیتیشن این تکنیک بوده. نسخه های مختلفی از این تمرین وجود دارد، اما من در اینجا این تکنیک رو به صورت ساده سازی شده بیشتر برای اهداف درمانی و پاکسازی به همراه جزئیات شرح میدم.

در یک اتاق تاریک در وضعیت مدیتیشن با ستون فقرات راست و بدنی ریلکس روی زمین بنشینید، می توانید جهت سهولت یک بالشت رو در پشت خود قرار دهید، یا جایی بنشینید که کمی تکیه دهید. یا حتی تمرین را روی صندلی انجام دهید، اما به شرطی که ستون فقرات راست بماند. ترجیحا دستان را روی پاها و در وضعیت گیانا مودرا قرار دهید (انگشتان شصت و اشاره دست را متصل کنید)
یک شمع را در فاصله حدودا نیم متری خود در امتداد نگاه خود، به بالاتر و نه پایینتر قرار دهید.
به سادگی روی شعله شمع تمرکز کنید و همزمان تنفس عمیق و آرام انجام دهید. تمرکز خود را حفظ کنید، و فقط شعله شمع را ببینید، بعد از مدتی جشمان شما ممکن است کمی احساس سوزش کنید و احساس فشار کنید و پلک بزنید، در جلسات اول اصلا به خود فشار نیاورید و بگذارید جشمان به هم بخورند، که معمولا همراه با جاری شدن اشک از جشمان می باشد، بعد از اینکه چشمان را جند باز باز بسته و آرام ساختید دوباره تمرین را ادامه دهید. بعد از جند جلسه تمرین که احساس کردید تمرکز و دید بهتری دارید، سعی کنید زمانی که چشمان شروع به سوزش می کنند و احساس می کنید ترشحات چشم و بینی در حال جاری شدن هستند همانطور تمرکز را حفظ کنید و بگذارید بیرون بریزند. این ترشحات را می توان به نوعی تخلیه کننده انرژی منفی و سموم از چشمان و بدن دانست.
بعد از ۱۰ – ۲۰ جلسه تمرین اگر احساس کردید تمرکزتان قوی شده و کمتر پلک می زنید، سعی کنید تمرکز خود را به صورت یک سویه روی شمع حفظ کنید، احساس کنید از طریق یک خط انرژی به وسیله چشمانتان به شمع و انرژی آن متصل شده اید.
تمرین را در هر جلسه حدود ۵ تا نهایت ۱۰ دقیقه انجام دهید.

نکات:

نسخه تمرین که در بالا توضیح داده شده بیشتر جنبه درمانی پاکسازی دارد، نسخه اصلی تمرین جهت افزایش تمرکز و مدیتیشن استفاده می شود که مبحث جدایی دارد.
در طی تمرین دستمال کاغذی به همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز استفاده کنید.

از شمعهایی که نا مرغوب هستند و شعله بزرگی دارند یا شعله شان کم و زیاد می شود استفاده نکنید.

در ابتدا می توانید تمرین را به صورت روزانه انجام دهید، وقتی روی آن مسلط شدیدی می توانید آن را هفته ای یکبار برای پاکسازی و تقویت استفاده کنید.

جایی که شمع را قرار می دهید نباید در معرض حرکت هوا یا باد باشد.

تا جای ممکن از مکانی کاملا تاریک جهت تمرین استفاده کنید.

در این نوع تمرین فاصله شمع به صورت دقیقی تعیین شده نیست، در صورتی که احساس می کنید نیم متر مناسب نیست می توانید آن را مطابق با راحتی خود تغییر دهید، نکته مهم این است که شمع در جایی باشید که دید مناسب و واضحی روی آن داشته باشید و به راحتی روی کل آن تمرکز کنید.

برخی روی کل شعله تمرکز می کنند، برخی روی نوک آن و برخی روی هاله دور شمع، شما هر کدام را که مناسبتر می دانید انجام دهید.

برخی از فواید این تمرین :

پاکسازی سموم و انرژی منفی از بدن، جشمان، مغز و اورا.

تثبیت، یک سویه و هماهنگ ساختن انرژی در بدن و چاکراها (انرژی در اورا در اثر فعالیتهای ذهن و احساسات و اثرات بیروی به صورت آشفته و به هم ریخته در می آید و موجب نا آرامی و تشویش در ذهن و سلامت می شود)

چشمان اعضای بسیار حساسی هستند و در معرض آلودگی هوا و… می باشند، این تمرین به نوعی شستشوی درونی چشم است و باعث می شود چشمان و ارگانهای مربوطه آلودگیهای خود را آزاد کنند که فواید بسیاری زیادی از جمله تقویت بینایی دارد.

تقویت و در موارد زیادی درمان بسیاری از اختلالات بینایی

تمرین بسیاری عالی جهت آمادگی برای هاله بینی و دید ظریف

سم زدایی غده صنوبری از مواد شیمیایی (فلوراید و…)

تقویت و تحریک آجنا چاکرا

بسیار موثر جهت پاکسازی و تسکین انرژی در زمانهایی که احساس آشفتگی زیادی می کنید

تقویت و آرام سازی انرژی

قوی تر ساخت اورا

تقویت ارتباط انرژیک فرد با عنصر آتش که فواید بسیار خود را دارد

افزایش قدرت تاثیر گذاری و انتقال انرژی از طریق چشمان

فعالسازی انرژی در کانال مرکزی (سوشومنا) و تقویت هوشیاری

 

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن