علوم متافیزیکی

هیپنوتیزم چیست ؟

؟What Is Hypnosis

هیپنوتیزم چیست ؟

هیپنوتیزم یک وضعیت ذهنی مثل خلسه است که در آن افراد افزایش توجه ، تمرکز و پیشنهاد را تجربه می کنند. در حالی که غده هیپنوتیزم اغلب به عنوان یک حالت خواب آور توصیف می شود ، بهتر است به عنوان یک حالت توجه متمرکز ، افزایش قدرت پیشنهادی و خیالات روشن بیان شود. افراد در حالت خواب آور غالباً خواب آلود و پهنه دار به نظر می رسند ، اما در واقعیت ، آنها در حالت آگاهی بیش از حد قرار دارند.

در حالی که افسانه ها و تصورات غلط زیادی وجود دارد ، هیپنوتیزم یک روند بسیار واقعی است که می تواند به عنوان یک ابزار درمانی مورد استفاده قرار گیرد. نشان داده شده است که هیپنوتیزم دارای مزایای پزشکی و درمانی است که مهمترین آنها در کاهش درد و اضطراب است. حتی گفته شده است که هیپنوتیزم می تواند علائم زوال عقل را کاهش دهد.

انواع هیپنوتیزم
چند روش مختلف برای تحویل هیپنوتیزم وجود دارد:

هیپنوتیزم هدایت شده: این شکل از هیپنوتیزم شامل استفاده از ابزارهایی مانند دستورالعمل های ضبط شده و موسیقی برای القای حالت خواب آور است. سایت های آنلاین و برنامه های تلفن همراه اغلب از این شکل هیپنوتیزم استفاده می کنند.
هیپنوتیزم درمانی: هیپنوتیزم درمانی استفاده از هیپنوتیزم در روان درمانی است و توسط پزشکان و روانشناسان دارای مجوز برای درمان شرایط از جمله افسردگی ، اضطراب ، اختلال استرس پس از آسیب (PTSD) و اختلالات خوردن انجام می شود.
خود هیپنوتیزم: خود هیپنوتیزم فرایندی است که هنگامی اتفاق می افتد که فرد حالت هیپنوتیزم ایجاد کند. این اغلب به عنوان ابزاری برای کمک به خود برای کنترل درد یا مدیریت استرس مورد استفاده قرار می گیرد

 

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن