بدون دسته

نیروی کیهانی در بدن

#نیروی_کیهانی_دربدن
این نیرو را می توان به صورت ” نیروی حیات” یا “نیروی محرکه” ترجمه کرد. انرژی کیهانی نیرویی است که باعث می شود اتفاقات رخ دهند و اساسی ترین چیزی است که بوجود آمدن چیزهای دیگر مانند: جاذبه، مغناطیس و دیگر نیرو ها را ممکن می سازد. نیروی کیهانی به صورت مستقیم قابل مشاهده نیست و مسیرهایی که انرژی کیهانی در آن جریان دارند ساختاری آناتومیکی در بدن ندارند.
به همین دلیل این نیرو از مسیر خود بیرون زده و به صورت زیگزاگی در تمام بدن جریان پیدا می کند. این مسیر ها مریدین نام دارند و کیهان در درون آن ها با الگوی مشخص و خاصی جریان می یابد و در بدن گردش می کند.
این جریان از نیم تنه بالایی بدن شروع شده و سپس به سمت دست ها جاری شده، از آن باز می گردد و سپس به پاهای می رود. هر بار که این مسیر به نیم تنه بالای بدن باز می گردد، از اندام های متفاوتی عبو ر می کند، در نتیجه در طول یک دوره و گردش کامل، انرژی کیهانی تمام قسمت های بدن را پوشش داده و از میان تمام اندام های داخلی بدن عبور می کند.
در طب غربی هیچ مفهومی به عنوان جایگزینی برای انرژی کیهانی وجود ندارد. با وجود آن که انرژی کیهانی در همان جهتی که خون و عصب ها حرکت می کنند، جریان دارد، ولی به هیچ وجه با آن ها یکسان نیست. انرژی کیهانی، همانند یک فشار در پشت پیام عصبی است که باعث می شود این پیام ها منتقل شده یا باعث می شود قلب سریع تر کار کرده و خون بیشتری را ارسال کند.
نزدیک ترین مفهوم به انرژی کیهانی در طب غربی، همان انرژی است که در علم فیزیک آن را مورد بررسی قرار داده است. به طور مثال، در فیزیک همه اجسام دارای سطوح مختلف انرژی هستند و در طب سنتی چینی نیز همه اجسام از خود سطوح مختلف نیروی کیهانی را نشان می دهند.

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن