بدون دسته

مدیتیشن چیست

🖍 مدیتیشن چیست ؟

🔰 مدیتیشن که با نام مراقبه هم بسیار معروف است به نوعی روش تسلط بر ذهن است . مدیتیشن یه تکنیک و تمرین ذهنی و بدنی است . مدیتیشن که در اشکال گوناگونی به اجرا در می آید تکنیکی قدیمی است و به ما در این کار بسیار کمک میکند تا ذهن خود را آرام سازیم و به آن استراحتی بدهیم . مدیتیشن در اصل متمرکز کردن ذهن است که هدف ما رسیدن به آرامش و کاهش استرس است .همچنین موجب ارتقای شخصیت و رشد روحانی و معنوی میشود . مدیتیشن در درمان بسیاری از بیماری های روحی و حتی جسمی نیز تاثیر گذار است . مدیتیشن آرامش عمیقی ایجاد میکند که فرد میتواند میوه های این آرامش را که حفظ سلامتی وکاهش اضطراب و افسردگی هست را به راحتی بچیند و در سبد سلامتی و تناسب اندام قرار دهد. مدیتیشن فواید بسیاری دارد که به صورت خلاصه به آنها اشاره میکنیم .

ریلکس بودن
کاهش اضطراب
متمرکز بودن و افزایش تمرکز
آرامتر بودن
فارغ شدن از نگرانی‌های مداوم
آشنایی بیشتر با خودمان، زندگی‌مان و دیگران
افزایش احساسات مثبتی مانند عشق و دوست داشتن.
افزایش انرژی بدن
خلاص شدن از پچ پچ های ذهنی
کاهش حس کسالت
افزایش حس قدردانی و شکر گذاری
جذب انرژی های مثبت

🌸 مدیتیشن که با نام مراقبه هم بسیار معروف است به نوعی روش تسلط بر ذهن است . مدیتیشن یه تکنیک و تمرین ذهنی و بدنی است. مدیتیشن در اصل متمرکز کردن ذهن است که هدف ما رسیدن به آرامش و کاهش استرس است.

🖍 فواید مدیتیشن چیست؟

🌸 از فواید مدیتیشن ریلکس بودن،کاهش اضطراب،متمرکز بودن و افزایش تمرکز،آرامتر بودن،فارغ شدن از نگرانی‌های مداوم،آشنایی بیشتر با خودمان، زندگی‌مان و دیگران،افزایش احساسات مثبتی مانند عشق و دوست داشتن و… نام برد.

🖍 مدیتیشن برای رسیدن به تناسب اندام چه زمانی مناسب است؟

🌸 اگر به دنبال سلامتی و تناسب اندام فوق العاده هستید علاوه بر یوگا می توانید مدیتیشن را هر شب قبل از خواب و بعد از بیداری ۲ دقیقه انجام دهید..

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن