علوم متافیزیکی

فواید یوگا

فواید یوگا برای سلامتی در این مطلب آورده شده است.نکته‌ای که در مورد یوگا وجود دارد این است که معمولا تمایلی به انجام آن نداریم، اما همیشه پس از انجامش حس خوبی پیدا می کنیم.

فواید یوگا چیست؟

یوگا اثرات بسیار مثبتی بر جسم و روح دارد که در زیر به آنها اشاره شده است :

یوگا و انعطاف پذیری :

برخی افراد تصور می کنند که یوگا شبیه ژیمناستیک است و چون آنها مسن و دارای اندام نامتناسب و یا عضلات خشک هستند، نمی توانند تمرینات یوگا را انجام دهند. اما حقیقت این است که شما هرگز برای بهبود انعطاف پذیری بدن پیر نیستید.

برخی تمرینات یوگا با کشش مناسب عضله همراه هستند. این تمرینات موجب آزاد شدن اسید لاکتیک تولید شده در عضلات می شوند و سبب خشکی، فشار، درد و خستگی می گردند. همچنین یوگا حرکات مفاصل را افزایش داده و موجب افزایش لغزندگی مفاصل و بهبود حرکات بدن می شود.

فواید یوگا تنها به تقویت عضلات ختم نمیشود بلکه موجب قوی شدن همه بافت های نرم بدن از جمله رباط ها، تاندون ها و بافت های اطراف ماهیچه می شود. صرف نظر از سطح تمرینات، فواید این ورزش در مدت کوتاهی پدیدار می شود. در یک مطالعه مشخص شد که بعد از ۸ هفته از شروع تمرینات ۳۵ درصد بهبودی در انعطاف پذیری تنه و شانه ها مشاهده می شود.

یوگا و قدرت :

برخی تمرینات یوگا قدرتی بوده و به بهبود توانایی عضلات کمک می کنند. حرکات ایستاده موجب افزایش قدرت عضله پشت ران و عضلات شکم می شوند.

یوگا به بهبود حالت بدن کمک می کند :

با افزایش انعطاف پذیری و قدرت، حالت بدن بهتر می شود. یکی دیگر از مزایای یوگا افزایش آگاهی بدن است. به این معنی که در صورت خمیده شدن و قوز کردن، شما سریع متوجه حالت بدن شده و آن را اصلاح می کنید.

فواید یوگا در بهبود تمرکز و خلق وخو :

بهبود توانایی  تمرکز و خلق وخو از مزایای یوگا به شمار می رود. افرادی که یوگا کار می کنند اغلب خوشحال به نظر می رسند و تمرکز ذهنی خوبی دارند.در تحقیقات اخیر،  اثرات یوگا بر افسردگی مورد مطالعه قرار گرفته اند. این اثرات مثبت به دلیل افزایش سطح اکسیژن مغز در نتیجه تمرینات یوگا است.

فواید یوگا در ارتباط با آگاهی بدنی کامل:

وقتی بطور منظم یوگا تمرین میکنید، نسبت به بدنتان کاملا آگاه میشوید.شما قادر خواهید بود که متوجه اشتباهات بدنی خود شده و آن را تصحیح کنید.

فواید یوگا در ارتباط با احساس :

یوگا یک ارتباط قوی بین مغز و بدن را خلق میکند. این زیبایی سلامت احساسی را بالا میبرد.

یوگا حالت روحی را تغییر میدهد:

وقتی شما یوگا تمرین میکنید، بدنتان با تازه کردن انرژی و تغییر دادن حالت روحی پر میشود.

 مزایای ارتباط بدن، مغز:

هنگامی که شما با حرکات خود ارتباط برقرار میکنید، ذهن شما آرام میشود.در مورد چشم انداز مثبت زندگی با تمرین منظم، هورمون های زیادی در سیستم عصبی تثبیت میشوند و این باعث میشود با نگاهی تازه به زندگی نگاه کنید.

یوگا برای کمک به پذیرش خود و خودباوری :

یوگا یک سفر خود پذیرشی و بهبود سلامت را به ارمغان میاورد.خود پذیرشی باعث راحتی درونی نیز می شود.

فواید یوگا برای افزایش خود کنترلی:

برای تمام حقیقت های زندگی، کنترل کردن خود مفید است.

 کاهش استرس با یوگا :

هنگامی که شما روی مت هستید، تمام توجهتان را به موضوع دستتان متمرکز میکنید و ذهن شما به آرامی استرس و مشکلاتی که آن را تحریک میکند ازبین میبرد.هنگامی که شما یوگا تمرین میکنید استرس و اضطراب روانی و سطح احساسات سرکوبگر را مدیریت میکنید درحالیکه ممکن است غمگین باشید، امابا انرژی منفی و  افسردگی مبارزه میکند.

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن