فنگ شویی

فنگ شویی گل و گیاه

فنگ شویی گل و گیاه

فنگ شویی گل و گیاه نماد خوش‌شانسی است.

و تأثیر مثبتی بر سلامتی و ثروت ساکنین خانه دارد و می‌تواند با محافظت در برابر انرژی منفی، موجب تقویت انرژی مثبت در محیط شود.

فنگ شویی گل یعنی انتقال انرژی مثبت به خانه شما که حسی سرشار از زیبایی و دوست داشتن را به شما القا می‌کند.

 در فنگ شویی گل و گلدان، هر گل و هر رنگ و موقعیت قرارگیری گیاه نشان و معنایی دارد.

برخی گل‌ها انرژی مثبت برای سلامت شما فراهم می‌کنند و برخی دیگر موجب جذب انرژی در موقعیت‌های شغلی شما می‌شوند.

در این مقاله از علم ماورا قصد داریم تا با فنگ شویی گیاهان بیشتر آشنا شویم، لطفاً باما همراه باشید تا این نکته فنگ شویی را باهم اجرا کنیم.

گیاهان خانگی بد در فنگ شویی :

هیچ گیاه بدی وجود ندارد در واقع این نوع و میزان انرژی گیاهان است که گاهی مناسب یک فضا نیست.

به طور مثال گیاهان کاکتوس انرژی زیادی دارند و ممکن است برای بعضی از فضاها مناسب نباشند؛ به طور مثال برای اتاق خواب.

گیاه دیگری که می شود مثال زد ماری یا شمشیر جورج مقدس یا همان زبان مادرشوهر خودمان است.

اگر این گیاه در جای مناسبی قرار بگیرد نه تنها انرژی بدی را به فضا انتقال نمی دهد بلکه انرژی محافظتی بسیار بالایی خواهد داشت.

گیاهان خانگی خوب در فنگ شویی :

قبل از هرچیز باید بدانید که یک گیاه سرحال و شاداب انرژی بهتری را نسبت به یک گیاه بامبو در حال مرگ برایتان به ارمغان می آورد و نکته بعدی در مورد انرژی گیاهان محل قرارگیری آن هاست.

چرا که نوع گلدان و محل قرارگیری بیشترین تاثیر را روی انرژی گیاهان خانگی از نظر فنگ شویی می گذارد.

فنگ شویی گل بامبو :

بامبو نام گیاهی است که در فنگ شویی گیاهان به وفور نام آن را می‌شنویم. بهتر است بدانید که این گیاه معمولا نماد خوش شانسی و موفقیت است.

بامبو از درون توخالی است و به حرکت انرژی مثبت از درون خود کمک می‌کند و به ما یاد آور می‌شود که انرژی مثبت از درون هر چیزی به بیرون متصاعد می‌شود.

این گیاه موجب می‌شود تا از درون و ذهنتان آرام شوید و بیشتر تمرکز کنید.

قرار دادن تعداد متفاوت از گل بامبو انرژی متفاوتی دارد. قرار دادن ۲ عدد از آن در خانه نشانه عشق و ازدواج، ۳ عدد نشانه شادی، ۵ عدد نشانه سلامتی، ۸ عدد نشانه ثروت و فراوانی و ۹ عدد از آن نماد خوش شانسی است.

فنگ شویی گل قاشقی :

فنگ شویی گل قاشقی از آن جهت که هوا را تصفیه کرده و میزان اکسیژن را افزایش می‌دهد، بسیار مثبت و خوب است. این گیاه زیبا با از بین بردن آلودگی‌ها و گازهای مضر موجود در محیط انرژی مثبت  را به خانه‌تان منتقل می‌کند.

فنگ شویی گل خشک :

بهتر است بدانید که گل‌های خشک و مرده در فنگ شویی جایگاهی ندارند و برخلاف اینکه در دکوراسیون مدرن هم به وفور استفاده می‌شوند، انرژی خوبی را به محیط نمی‌دهند.

در فنگ شویی گیاهان، گیاه خشک به موجود زنده‌ای خطاب می‌شود که در حال حاضر مرده و خشک شده است و هر چیزی که یادآور مرگ و پوسیدگی باشد، در فنگ شویی منفی تلقی می‎شود.

افراد زیادی هستند که واقعاً به این موضوع اعتقادی ندارند و ترجیح می‌دهند که دسته گل خشک شده روز عروسی‌شان را در خانه نگه دارند، اما باید بدانید که اگر به انرژی مثبت و منفی فنگ شویی معتقد هستید، بهتر است از قرار دادن گل خشک در خانه اجتناب کنید.

فنگ شویی گلدان :

در فنگ شویی گلدان، نوعی از آن به نام گلدان ثروت وجود دارد که نماد فراوانی و پول است.

گلدان ثروت از قدیم در بسیاری از معابد بودایی نیز به عنوان یک نماد مقدس مورد استفاده قرار می‌گرفت.

این گلدان معمولاً از جنس چینی یا سفال تهیه می‌شود و دهانه‌ای گشاد و گردنی باریک دارد. روی گلدان طرح‌هایی از ققنوس و اژدها نقش بسته و درون گلدان را از اشیای با ارزش پر می‌کنند و آن را در محلی دور از دید قرار می‌دهند.

توجه داشته باشید که در فنگ شویی گل و گلدان باید همه نکات با دقت رعایت شود و در مورد گلدان ثروت نیز باید درب آن را بپوشانید و برای بستن گلدان از پارچه سفید، زرد، قرمز، سبز یا آبی استفاده کنید.

در واقع بهتر است رنگ پارچه روی گلدان را با رنگ گلدان ست نمایید.

تاثیرات مثبت وجود فنگ شویی گیاهان در محیط :

در محل کار یا منزل ! تمرکز و بهره وری افراد را بهبود می بخشد ! بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی محیط زیست Journal of Environmental Psychology ، حضور گیاهان در محیط توانایی افراد برای حفظ توجه و تمرکز را افزایش می دهد .

در همین راستا ، مطالعات دیگر نشان داده است که گیاهان در محل کار می توانند بهره وری را ۱۵٪ افزایش می دهد !

در فنگ شویی و اعتقادات چینی‌ها، گل‌ها هر کدام نمادی از انرژی‌های مثبت و منفی هستند و استفاده از گل‌های با طراوت و مثبت می‌تواند انرژی مثبت، کمال، خوشبختی و شادی را به خانه بیاورد.

گاهی اوقات نحوه قرار دادن گل‌ها و موقعیت به کارگیری آن‌ها روی انرژی که از خود متصاعد می‌کنند مؤثر است و زمانی که چیدمان خانه را طبق قوانین فنگ شویی انجام می‌دهید، شرایطی را فراهم کنید تا حس مثبت و انرژی‌های خوب شما را احاطه می‌کنند و احساس بهتری را تجربه می‌کنید.

 

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن