فنگ شویی

فنگ شویی در آشپزخانه

اصول فنگ شویی در آشپزخانه اگر رعایت شوند شما می توانید شاهد دکوراسیونی شیک و مدرن و سرشار از انرژی مثبت در فضای آشپزخانه منزل خود باشد. در ادامه این  اصول را به شما عزیزان معرفی خواهیم کرد :

نحوه قرار گیری وسایل:

قانون فنگ شویی بر این اصل استوار است که عنصر آب و آتش نباید در ارتباط مستقیم باهم قرار گیرند. طبق این اصل در دکوراسیون آشپزخانه, اجاق گاز را باید با فاصله از سینک ظرفشویی, ماشین ظرفشویی و ماشین لباسشویی قرار داد. قرار گرفتن دو عنصر آب و آتش در کنار همدیگر باعث بروز تنش میشود.به یاد داشته باشید جهت داشتن یک فنگ شویی ایده آل اشتباهات و نباید های فنگ شویی را جدی بگیرید.

نورپردازی و روشنایی آشپزخانه :

در اصول فنگ شویی میزان نورپردازی از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نورپردازی مانع از افسردگی  و خستگی در فضای آشپزخانه می شود. بنابراین بهتر است آشپزخانه در محلی از منزل که دارای نور طبیعی کافی است ساخته شود.

اگر آشپزخانه منزل شما دارای نور طبیعی کافی نیست می توانید با کمک نورهای مصنوعی نورپردازی مورد نیاز و مناسب را برای آشپزخانه طراحی کنید توجه داشته باشید نورهای مصنوعی باید در سراسر فضای آشپزخانه منزل شما جریان داشته باشند.

نور کافی :

نور کافی و روشنایی ایده آل نکته ای بسیار مهم در دکوراسیون هر نقطه از خانه محسوب میشود. این نکته نیز برای آشپزخانه ضروری و حائز اهمیت است. وجود نور کافی مانع از ایجاد خستگی شده و انرژی را در فضا به جریان می اندازد. اگر آشپزخانه شما فاقد نور طبیعی ست میتوانید با استفاده از نور مصنوعی نورپردازی را انجام داده و فضای آشپزخانه خود را روشن کنید.

رنگ :

رنگ مهمترین فاکتور در دکوراسیون آشپزخانه محسوب میشود. در انتخاب رنگ سعی کنید از ترکیب رنگ های مناسب استفاده نمائید و تعادل را برقرار کنید. رنگ های تیره فضا را سنگین کرده و انرژی منفی را نگه میدارند. بهتر است از رنگ های روشن مانند سفید, آبی, سبز روشن و بژ برای دکوراسیون آشپزخانه استفاده کنید. بر اساس اصول فنگ شویی نباید از رنگ هایی که نشانه آتش هستند استفاده کرد از جمله قرمز, ارغوانی و صورتی. این رنگ ها تعادل و هماهنگی را بر هم زده و در فنگ شویی استفاده از آنها ممنوع است.

گل و گیاه :

قرار دادن گل و گیاه در فضای آشپزخانه باعث تصفیه هوا شده و به جریان انرژی مثبت کمک میکند. از گیاهان سبز رنگ با برگ های معمولی استفاده کنید زیرا برگ های سوزنی و گیاهان تیغ دار با اصل فنگ شویی مغایرت دارند و مانع تبادل انرژی مثبت میشوند.ما در مقاله ای جداگانه اصول فنگ شویی گل و گیاه را شرح داده ایم.

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن