فنگ شویی

فنگ‌شویی اتاق خواب

فنگ‌شویی اتاق خواب مهمترین قسمت خانه در فلسفه فنگ شویی است. این اتاقی است که بیشترین وقت خود را در آن می گذرانید و برای شما شخصی ترین است. علاوه بر این، ساعت های زیادی را در این اتاق می خوابید. بنابراین، هنگام خواب، در وضعیت منفعل تری قرار می گیرید، بنابراین واقعاً تحت تأثیر تمام انرژی های اتاق خواب قرار خواهید گرفت.به یاد داشته باشید جهت داشتن یک فنگ شویی ایده آل اشتباهات و نباید های فنگ شویی را جدی بگیرید.

روش های فنگ‌شویی اتاق خواب :

نخستین اصل در فنگ‌شویی: پاکیزگی و رعایت بهداشت

بیش از یک سوم عمر انسان در خواب می‌گذرد پس برای گذران این ساعات گران‌بها باید محل خواب‌تان را تمیز و مرتب نگه دارید. مرتب کردن اتاق‌خواب‌تان را پشت گوش نیندازید چراکه مهم‌ترین مرحله برای هماهنگ کردن انرژی‌ها، پاکیزگی و مرتب بودن محیط است.

محل قرارگیری تخت خواب

فنگ‌شویی  به ما توصیه می کند که تخت خواب خود را در قسمتی از اتاق ‌خواب قرار دهیم که به ‌طور مورب و همین طور دور از در ورودی باشد، در بهترین شرایط وقتی از خواب بیدار می ‌شوید در ورودی اتاق باید در خط مستقیم دید شما باشد تا این احساس را پیدا کنید که به زندگی مسلط هستید و این دقیقا همان حسی است که فنگ ‌شویی نسبت به آن تاکید زیادی دارد.

ایجاد تعادل برای دو طرف تخت خواب

همیشه سعی کنید که لوازم اتاق خواب خود را در دو طرف تخت به گونه ای چیدمان کنید که تعادل در اتاق حفظ شود. در واقع تعادل اتاق خواب می ‌تواند در حفظ روابط فردی هم موثر باشد. این یعنی حتی گاهی لازم است که نور دو آباژور کنار تخت هم شبیه هم و ملایم باشد. این تعادل برای ایجاد مرکزیت در فضا و همین طور یک ارتباط مساوی و متعادل در اتاق‌ های دو نفره، بسیار مهم است.

از رنگ های خنثی استفاده کنید!

طبق اصول فنگ شویی رنگ مناسب اتاق خواب، رنگی است که به شما آرامش دهد تا خواب آسوده ای داشته باشید. با این تعریف رنگ های خنثی که به رنگ پوست انسان هستند، مانند سفید، کرم و شکلاتی بهترین انتخاب برای رنگ دیوارها و تخت، کمد و پرده اتاقتان می باشند.

نکته: البته به غیر از رنگ های خنثی، از رنگ های پاستلیِ آبی یا سبز، مانند اتاق زیر می توانید استفاده کنید که آن ها نیز آرامش بخش می باشند.

فلسفه یین و یانگ :

*اگر چه گل و گلدان طبیعی سرشار از انرژی و مانع افسردگی است اما در اتاق خواب گلدان گل طبیعی نگهداری نکنید. گیاهان دارای مقادیر زیادی از عنصر «یانگ» در خود هستند و به همین دلیل انرژی زیادی در اتاق‌خواب ایجاد و جریان خواب را مختل می‌کنند. اگر فضای دیگری برای نگهداری از گیاهان ندارید، سعی کنید هنگام خواب آن‌ها را از میدان دید خود خارج کنید. در آیین فنگ‌شویی شب «یین» و روز «یانگ» است. «یین» و «یانگ» دو عنصر کیهانی هستند که باید تعادل میان آن‌ها برقرار شود. وقتی که «چی» یا انرژی این دو عنصر متعادل نباشد و این عدم تعادل سبب کاهش یا افزایش انرژی در محیط شود، ضعف و بیماری و کسادی در درآمد و ثروت اتفاق می‌افتد.فنگ شویی گل و گیاه از اهمیت ویژه ای برخوردار است که می تواند انرژی مثبت زیادی را وارد خانه شما کند.

محل آینه و تخت خواب :

یکی دیگر از چیزهایی که باید در فنگ شویی اتاق خواب خود مدنظر قرار دهید محل قرارگیری آینه و تخت خواب است. فنگ شویی می گوید که نباید آینه را در جایی قرار دهید که تخت خواب یا درهای کمد در آن دیده شوند. با این حال به خاطر داشته باشید که از نظر فنگ شویی، آینه نمادی از انرژی مضاعف است و باید از اتاق خواب دور باشد تا زود‌تر و راحت‌ تر به آرامش برسید.

قرار دادن میز کار در فنگ شویی اتاق خواب :

از قرار دادن میز تحریر یا فضای اداری در اتاق خواب خودداری کنید، اتاق خواب می بایست یک فضای کاملاً شخصی باشد نه فضایی که کار و استراحت را با هم داشته باشد، اگر یک میز تحریر در گوشه اتاق خواب دارید با استفاده از یک صفحه یا پارتیشن آنرا از فضای اتاق خواب جدا کنید.

در صورتی که می خواهید اطلاعات بیشتری از فنگ‌شویی کل منزل تان کسب کنید پیشنهاد می کنیم مقاله فنگ شویی در دکوراسیون را مشاهده فرمایید و هم چنین مقاله جذاب اشتباهات و نباید های فنگ شویی را از دست ندهید.

 

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن