انرژی درمانی

دفع انرژی منفی از خانه

دفع انرژی منفی از خانه

دفع انرژی منفی از خانه در این مقاله برای شما شرح داده می شوند ، شاد بودن ما تا حد زیادی به محیط زندگی مان بستگی دارد، بر اساس قوانین و قواعد فنگ شویی دفع انرژی منفی از خانه تا حد زیادی در خلق و خو و سبک زندگی ما تاثیر خواهد داشت بنابراین تخلیه انرژی منفی از فضای دکوراسیون موضوع بسیار مهمای است که امروز می خواهیم به آن به پردازیم، پس اگر شما هم جز آن دسته افرادی هستید که می خواهید انرژی منفی را از محیط زندگی خود دور کنید با این مطلب همراه باشید.

خانه ها نشان دهنده درون ما هستند  یا کمی بهتر یا کمی بدتر . یک خانه زیبا می تواند لذت را برای شما به ارمغان بیاورد اما اگر خانه تان پر از امواج منفی باشد ، باید کم کم دست بکار شوید و انرژی های منفی را به دام بیاندازید اما قبل از هر چیز باید نشانه های وجود انرژی منفی را در خانه شناسایی کنید.

روش های دفع انرژی منفی از خانه :

۱. بهم ریختگی ها را در سریع ترین زمان ممکن از بین ببرید.

بله به همین دلیل است که بعد از مرتب کردن اطراف خود حس بسیار خوبی می گیرید . انرژی درون اجسام مخصوصا در اجسام قدیمی باقی می ماند و حال بسته به نوع انرژی، ممکن است که به صورت فیزیکی ، ذهنی ، روحی و معنوی مانع حرکت ما به سمت جلو بشوند و زمانی که دور و بر خود را با اجسام به درد نخور پر کنید، هیچ فرصتی برای وارد شدن چیزهای جدید به زندگی شما ایجاد نمی شود . پس حتما باید مطمئن باشید که از هر چیزی که اطراف شماست، لذت می برید و اگر اینگونه نیست پس آن را دور بریزید .

روش های دفع انرژی منفی از خانه :

۲. بخور خشک بگیرید.

بوی این بخور می تواند از لحاظ روحی و معنوی فضای خانه را لطیف کند و همچنین باعث می شود که فرد احساس آرامش پیدا کند و فضا را آرام کند ، فضای منزل نیز برای مدیتیشن مناسب می شود .

روش های دفع انرژی منفی از خانه :

۳. اجازده دهید که باد بوزد.

اولین اقدام برای از بین بردن انرژی های منفی این است که خانه را با طبیعت درگیر کنید . به این گونه که تمام پنجره های خانه یا یکی از مهم ترین آن ها را باز کنید تا باد به داخل منزل بوزد . هوای کثیف و انرژی منفی خانه جای خود را به هوای تازه و مطبوع خواهند داد .

انرژی منفی خانه

۴. لوازم عتیقه را از انرژی های منفی پاک سازی کنید.

عتیقه ها اجسام بسیار زیبایی هستند اما انرژی تاریخی خود را دارند . برای این که مطمئن شوید که انرژی صاحب گذشته این عتیقه روی شما تاثیر نمی گذارد، باید هر کدام را به دقت بشویید تا پاکسازی شوند .

 

5. لوازم شکسته را دور بیاندازید یا آن ها را تعمیر کنید.

نگهداشتن اجسام شکسته از لحاظ فنگ شویی تاثیر بدی دارد و سطح پذیرش و تحمل شما را در زندگی تنظیم می کند . این اجسام درون خود انرژی های منفی دارند و اگر جسم شکسته مرمت پذیر نیست، باید آن را دور بیاندازید و به جای آن می توانید از یک جسم تمیز و نو از همان نوع استفاده کنید .

۶. روشن کردن شمعدان در کل خانه

یکی از تکنیک های معروف در بسیاری از کشورها این است که برای از بین بردن انرژی های منفی شمعدانی ها را در خانه روشن می کنند و در نتیجه بوی سوختن شمع ها باعث می شود که انرژی های منفی و آلودگی ها از بین برود .

۷. در منزل خود کریستال نگه دارید.

کریستال های متنوع انرژی های مختلف را درون خود نگه می دارند اما کریستال های مشخصی وجود دارند که می توانند انرژی منفی را دور کنند . کریستال کهربای اصل مشکی یکی از آن هایی است که توانایی از بین بردن انرژی های منفی را از خانه دارد که می توانید با نگه داشتن تعدادی از آن ها در منزل تمام انرژی های منفی را از بین ببرید .

۸. روغن نارنج را به سراسر خانه اسپری کنید.

این مرکب تازه می تواند محیط خانه شما را مطبوع کند و احساسات و انرژی های منفی را نابود کند . می توانید چند قطره از این روغن را در آب بریزید و آن را در خانه خود اسپری کنید .

۹. لوازم منزل را جابجا کنید.

تغییر کردن می تواند کمی سخت باشد اما نباید از آن بترسید. یکی از راه ها برای تازه کردن محیط خانه این است که لوازم را در منزل خود جابجا کنید و دکوراسیون را تغییر دهید که با این کار ناخوداگاه حس شادی و سرزندگی به شما منتقل می شود که هزینه ای هم برای شما نخواهد داشت .

۱۰. در اتاق خود یک زنگ بگذارید.

صدا های مختلف از یک زنگ در چهار گوشه اتاق می تواند فضای فیزیکی شما را احیا کند . می توایند از این صدای زنگ استفاده کنید و بر روی خلاصی انرژی تمرکز کنید و به جای آن حس فراوانی را به خود جذب کنید .

۱۱. سبز باشید.

گیاهان یکی از زیباترین فیلترهای طبیعی هستند پس در هر قسمت از خانه حداقل از یک گیاه نگهداری کنید . افراد عقیده دارند زمانی که همراه با یک گلدان کوچک می خوابند، احساس بسیار بهتری نسبت به بقیه اوقات دارند .

۱۲. از فضای خانه مراقبت کنید.

زمانی که دیگران با وسیله هایشان فضای خانه شما را شلوغ می کنند، از آن ها بخواهید تا لوازم خود را بردارند و خانه خود را تنها با وسایل شخصی و انرژی مثبت لوازم خود پر کنید .

تخلیه انرژی های منفی :

نخستین گام در فرا گرفتن فرایند تخلیه انرژی منفی، رسیدن به آرامش بیشتر و مراقبه و برقراری تعادل است. درست همانطور که شما توانایی جذب انرژی توسط نوک انگشتانتان را در مراقبه دارید، قدرت بیرون فرستادن آن را هم دارید.

دومین گام برای بیرون فرستادن انرژی های منفی ، فرستادن انرژی منفی به جایی است که صدمه‌ای به آن نمی‌زند. انرژی منفی توسط طبیعت جذب می‌شود و صدمه‌ای به آن نمی‌زند. به همین دلیل است هنگامی که گرفتار استرس یا اضطراب هستید، با رفتن به گردش در جنگل یا طبیعت خودبه‌خود به آرامش بیشتری دست پیدا می‌کنید.

همچنین با توجه به همین موضوع بعضی افراد از رفتن کنار دریا یا درازکشیدن در آفتاب، لذت می‌برند. عوامل طبیعی با جذب انرژی منفی، انرژی مثبت منتشر می‌کنند.

گیاهان، گل‌ها و درختان معمولا بهترین هدف برای تخلیه انرژی هستند. برای اغلب افراد گل‌ها بسیار قدرتمند هستند و می‌توانند به بهبود حال آن‌ها کمک کنند.

اکنون می‌توانیم درک کنیم که چرا افراد از دریافت گل به عنوان هدیه خوشحال می‌شوند یا چرا وقتی می‌خواهیم به کسی ابراز علاقه کنیم به او گل هدیه می‌دهیم.

وقتی شخصی گلی را به عنوان هدیه دریافت می‌کند، آن گل به او کمک می‌کند تا احساسات منفی خود را رها کند و به حس بهتری دست یابد.

محل دیگر برای تخلیه انرژی های منفی ظرف پر آب، وان حمام، استخر، حوض یا دریاچه است. هرچه حجم آب بیشتر باشد قدرت تخلیه انرژی هم بیشتر است. آب، انرژی منفی را جذب می‌کند؛ برای حفظ جریان انرژی و استفاده از مراقبه و مدیتیشن منظم، مهم است روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب بنوشید.

آتش عنصر نیرومند دیگری از طبیعت است که ما می‌توانیم برای تخلیه انرژی منفی خود از آن استفاده کنیم. به اوقات خوشی فکر کنید که می‌توانید دور یک آتش جمع شوید و داستان‌های مختلف تعریف کنید.

آتش قادر است انرژی منفی را از ما دریافت کند؛ بنابراین برای دورشدن از انرژی منفی می‌توانیم از آن استفاده کنیم. این آگاهی مهم درباره انرژی می‌تواند به راحتی اشتباه فهمیده شود؛ مثلا ممکن است شخصی از بودن در کنار افرادی با انرژی منفی یا سرزنش‌کردن دیگران برای مشکلات، مضطرب شود.

اگر شما انرژی مثبت زیادی دارید، گرفتن انرژی منفی بخش اجتناب‌ناپذیر زندگی است. شما نمی‌توانید از آن فرار کنید. به جای اینکه درصدد اجتناب‌کردن از انرژی های منفی باشیم، فقط نیاز داریم برای تخلیه‌کردن و رهایی‌یافتن از آن مصمم باشیم.

این تبادل طبیعی انرژی بسیار شبیه وضع هوا در طبیعت است. یک سیستم فشار ضعیف همیشه یک سیستم فشار قوی را جذب می‌کند. جریان هوای گرم همواره در یک اتاق سرد بالا می‌رود.

اگر خانه شما گرم و راحت است و پنجره‌ها دو جداره نیستند، در زمستان جریان هوای سرد را خواهید داشت و گرمای درون تحت تأثیر سرمای بیرون قرار خواهد گرفت؛ حتی اگر دست‌تان را به پنجره نزدیک کنید، جریان هوا را احساس می‌کنید. طبیعت همیشه در جست‌وجوی تعادل است. به همان صورت وقتی که شما انرژی مثبت زیادی دارید، انرژی منفی را نیز جذب می‌کنید.

رمز موفقیت شخصی این است که با شارژ مجدد می‌توانید ادامه دهید و سپس انرژی منفی را که جذب می‌کنید تخلیه کنید. کوشش برای اجتناب از انرژی منفی در صورتی مهم است که خسته و بیمار هستید اما اگر هر روز با مراقبه و مدیتیشن و دریافت آرامش و رهایی به هر طریقی که خود سراغ دارید،

خود را تقویت سازید و سپس عشق خود را با اطرافیان تقسیم کنید، بیشترین رضایت خاطر را خواهید داشت. همچنان که قدرت‌تان را برای جذب انرژی مثبت و تخلیه انرژی منفی تقویت می‌کنید، مقابله با چشمان منفی‌گرا شما را نیرومند می‌سازد.

چگونه انرژی منفی را از خانه خود بیرون کنیم؟

همه ما گاهی اوقات عصر‌های تیره و تاری را از سر می‌گذرانیم. اما گاهی این فضای خانه است که حالت ثابتی از غم دارد و اوضاع را بدتر می‌کند.

وقتش است این موارد منفی را از خانه پاک کنیم. در این مقاله می‌خواهم تکنیک‌هایی به شما بیاموزم تا چنین فضا‌هایی را در خانه خود خنثی کنید و خود رنگ و بویی آرامش بخش به آن منتقل کنید.

کاری کنید همه چیز هوا بخورد :

اولین گام برای خارج کردن انرژی منفی از خانه باز کردن تمام پنجره‌هاست. حتی اگر بیرون سرد هم باشد پنجره‌ها را باز کنید و اجازه دهید هوا داخل خانه بیاید. هوای تازه همه چیز است تا وقتی جریان دارد پتو‌ها و بالش‌ها را در آن تکان دهید.

در خانه کمی عود بسوزانید :

این رایحه همراه با دود مانند تمرین فکری و مدیتیشن است، پس چرا در خانه امتحانش نکنیم؟ عود باعث افزایش انرژی می‌شود، بیشتر برای تمرین مدیتیشن از آن استفاده می‌شود، چون فضایی آرامش بخش را حکم‌فرما می‌کند.

مطمئن شوید که چیز‌های خراب را یا تعمیر می‌کنید یا دور می‌اندازید :

چیز‌های شکسته و خراب با خود انرژی منفی وارد خانه می‌کنند پس هرچه زودتر تعمیرشان کنید و یا اگر ارزش تعمیر کردن ندارند از آن‌ها خلاص شوید. با این کار در واقع یکی از قوانین فنگ شویی را رعایت کرده‌اید.

در اطراف خانه روغن طبیعی پرتقال پخش کنید :

اگر حس می‌کنید چیزی در رایحه پرتقال وجود دارد که شما را به یاد لبخند و طلوع خورشید می‌اندازد باید بگویم تنها نیستید. این کار نه تنها انرژی منفی را از بین می‌برد، بلکه باعث بهبود خلق و خو نیز می‌شود. می‌توانید مقداری از این روغن را در آب بریزید و یا از اسپری روغن طبیعی پرتقال استفاده کنید.

بدون معطلی شلوغی‌ها را جمع کنید :

تا به حال دقت کرده اید وقتی روی یک میز را جمع می‌کنید چه حس خوبی دارد؟ اشیا از خود انرژی فراوانی بیرون می‌دهند که از نظر ذهنی، فیزیکی، احساسی و معنوی مسیرمان به سمت جلو را سد می‌کنند. طرح‌های شلوغ نیز می‌توانند باعث خستگی ذهن و همچنین بالا رفتن استرس شود.

در خانه مریم گلی بسوزانید :

یکی از تکنیک‌های قدیمی بومیان آمریکا برای بیرون راندن انرژی منفی سوزاندن مریم گلی بوده است. دود این گیاه چیزی است که برای تمیز کردن خانه به کار می‌رود. من همیشه از در جلویی خانه شروع می‌کنم و دور خانه در جهت عقربه‌های ساعت می‌چرخم.

با کریستال‌ها از فضای خود محافظت کنید :

متاسفانه برای این تمرین نمی‌توانید رنگ‌های مورد علاقه خودتان را انتخاب کنید. کهربایی سیاه را به عنوان کریستالی که انرژی منفی را از بین می‌برد می‌شناسند، سفید و رنگ رز کوارتز نیز از این جمله هستند. بهتر است کریستال‌ها را تا جای ممکن نزدیک وسائل الکترونیکی قرار دهید.

صدای زنگ در اتاق‌ها :

خیلی ساده به نظر می‌آید نه؟ فقط کافیست در هر گوشه از خانه یکبار زنگ را به صدا در بیاورید، سپس در ذهن خود این‌گونه تداعی کنید که موج این صدا انرژی‌های منفی را بیرون می‌کند و انرژی‌هایمثبت را به داخل خانه می‌آورد.

دیوار‌ها را به رنگ زرد درآورید :

رنگ‌ها نقشی محوری در خانه تان دارند. برخی از طراحان داخلی خانه بر این عقیده هستند که زرد انرژی منفی را خنثی می‌کند.

از نظر یک طراح دکوراسیون داخلی این رنگ باعث می‌شود اتاق بزرگتر جلوه کند و فضا گرم شود.

گوشه‌های هر اتاق نمک بریزید :

برای جذب انرژی منفی صاحبان قبلی خانه متخصصان انرژی درمانی توصیه می‌کنند چهار گوشه هر اتاق نمک ریخته و بگذارید ۴۸ ساعت بماند، سپس نمک‌ها را با جاروبرقی یا جارو معمولی جمع کنید و دور بریزید.

سطوح را تمیز کنید :

اگر قرار بود به خانه‌ای جدید بروید متخصصان توصیه می‌کنند قبل از اینکه وسائلتان را به خانه منتقل کنید ابتدا تمام سطوح را خوب شستشو دهید و تا تمام انرژی‌های منفی صاحبان قبلی از بین برود.

زاویه‌های تیز را حذف کنید :

یکی از مهمترین قوانین فنگ شویی این است که تا جای ممکن زوایا و گوشه‌های تیز را در خانه کاهش دهید. این کار ساده نیست، اما ارزشش را دارد. اگر می‌خواهید انرژی مثبت وارد خانه تان شود بهتر است از وسائل گرد و بی زاویه استفاده کنید.

به تعداد آینه‌ها اضافه کنید :

برای اضافه کردن انرژی مثبت (که به نام ” چی ” نیز شناخته می‌شود) اطراف خانه آینه قرار دهید.

اما توجه داشته باشید از آینه‌هایی با لبه‌های تیز استفاده نکنید. این کار نه تنها کمکی به ساخت انرژی مثبت در دکور نمی‌کند بلکه تاثیر منفی نیز دارد.

از رنگ‌های خنثی استفاده کنید :

درباره‌اش فکر کنید: رنگ‌های تیره و غنی سرشار از شخصیت هستند. اما گاهی وقتی زندگی حسابی خسته‌تان کرده این رنگ‌ها تاثیرشان برای ایجاد فضایی آرامش بخش کاملا برعکس می‌شود.

از هر چیز تیره‌ای دور شوید، چون حس منفی انتقال می‌دهد و همچنین باعث می‌شود فضا کوچک به نظر بیاید.

از ورودی خود محافظت کنید :

در‌ها و پنجره‌های رو به بیرون مانند ورودی‌های انرژی عمل می‌کنند. برای تصفیه کردن این نقاط متخصصان توصیه می‌کنند که داخل یک سطل آب، آب لیمو، نمک و سرکه سفید بریزید،

و سپس به در و پنجره‌های خانه از این ترکیب بمالید. پس از این کار جلوی تمام ورودی‌های خانه مقداری نمک دریایی بریزید و رویشان را با پادری بپوشانید این کار از ورود نیروی منفی به خانه جلوگیری می‌کند.

 

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن