علوم غریبه

خواص ناموس کفتار

The Habitat, Behavior, and Characteristics of Hyenas

خواص ناموس کفتار

بدون شک کفتارها شهرت بدی دارند ، اما چیزهای زیادی وجود دارد که بسیاری از آنها در واقع درباره این حیوانات اطلاعی ندارند. امروز ، ما در مورد زیستگاه ، رفتار و ویژگی های کفتارها بیشتر به شما خواهیم گفت.

همه ما با کثافت آشنا هستیم – حیوانی که بسیاری از فرهنگ ها آن را شیطانی می دانند. این با درک لبخندهای مزاحم و زوزه هایشان که مثل خنده انسان به نظر می رسد قابل درک است. اما آیا می دانستید که در واقع چهار نژاد کفتار مختلف وجود دارد؟ امروز نگاهی خواهیم داشت به زیستگاه ، رفتار و ویژگی های کفتارها ، از جمله ویژگی های هر نژاد.

کفتار
Hyaenidae یکی از کوچکترین خانواده های پستانداران است. این تنها شامل چهار زیر گونه است که در سراسر قاره آفریقا ، آسیای میانه و هند توزیع می شود. از نظر ظاهری شبیه سگها هستند ، اما برخی از خصوصیات را با گربه ها نیز به اشتراک می گذارند. با این حال ، کفتارها در کل یک حیوان متفاوت هستند.

این حیوانات مانند هر موجود دیگری که در طبیعت است عملکرد خاص خود را انجام می دهند. آنها محافظ هستند ، به این معنی که بقایای حیواناتی را می خورند که شکارچیان دیگر (مانند شیر یا یوزپلنگ) پشت سر گذاشتند. به این معنا ، آنها به تمیز کردن محیط خود و جلوگیری از آلودگی در اکوسیستم خود کمک می کنند … خیلی به همان روشی که کرکسها انجام می دهند.

در بعضی مواقع ، کفتارها ممکن است طعمه حیوانات دیگر را بدزدند. در حقیقت ، آنها فقط وقتی که به تنهایی حمله می کنند ، می توانند شیرها را مرعوب کنند.

همه آنچه گفته می شود ، کفتارها فقط کلاهبردار نیستند. اعضای این گونه ، دومین شکارچی بزرگ در آفریقا ، درست پشت شیر ​​آفریقایی هستند. اگر آنها نتوانند حیوان مرده را برای بلعیدن پیدا کنند ، به دنبال حیوانات کوچکتر مانند موش ، پرنده ، مار و حشرات می روند.

ویژگی های کفتارها
همانطور که در بالا ذکر کردیم ، در سراسر جهان چهار گونه مختلف کفتار وجود دارد. اول از همه ، ما کفتارهای خالص (Crocuta crocuta) را داریم که به عنوان کفتار خنده نیز شناخته می شود ، که در آفریقا می یابیم. این نژاد کفتار است که مردم با آن بیشتر آشنا هستند. با این حال ، aardwolf (Proteles cristata) نیز در جنوب آفریقا زندگی می کند.

سرانجام ، ما همچنین دارای کفتار راه راه (Hyaena hyaena) و کفتار قهوه ای (Hyaena brunnea) هستیم. این دو نژاد گذشته در هند و خاورمیانه ساکن هستند.

این حیوانات بسیار مودار و از نظر اندازه متوسط ​​هستند. طول آنها بیش از ۲۸ اینچ اندازه گیری نمی کند و طول آنها بیش از ۶۰ اینچ نیست. سنگین ترین نمونه ها وزن آن کمتر از ۱۸۰ پوند است. دقیقاً همین ، آنها واقعاً حیواناتی وحشتناک هستند.

زیستگاه کفتارها
معمولاً ، کوره ها می توانند در مناطق مسطح آفریقا یافت شوند. با این حال ، آنها همچنین در بیابان های عربستان ، زمین های مسطح خاورمیانه و دشت های هند زندگی می کنند. زمین های مورد علاقه آنها خشک و دارای درجه حرارت بالا و غلظت متوسط ​​حیوانات است.

کفتارها تمایل دارند که در نزدیکی دریاچه ها و رودخانه ها زندگی کنند و در آنجا می توانند باقیمانده های حاصل از موفقیت آمیز خود را پنهان کنند. علاوه بر این ، این یک موضوع استراتژی است. حیوانات به آب نزدیک می شوند و به کفتارها فرصت شکار می دهند تا غرق شدن.

به طور کلی ، این پستانداران تمایل به شکار در شب ، حیوانات شبانه هستند. در مواقع نادر ، آنها ممکن است در ساعات ابتدایی صبح که سایر شکارچیان شروع به شکار روزانه خود می کنند ، سر می زنند.

رفتار کفتارها
ویژگی های کفتارها که آنها را وحشتناک تر می کند عادت های اجتماعی آنهاست. آنها قادر به برقراری ارتباط با یکدیگر و هماهنگ کردن حرکات در گروه های بزرگ به اندازه ۴۰ هستند. این واقعیت ، همراه با دهان قدرتمند آنها ، آنها را به شدت خطرناک ، قادر به خرد کردن استخوان ها با فن های تیز آنها می کند.

یک متولد تمایل دارد که بسته های کفتار را رهبری کند ، اگرچه او در شکار واقعی بسیار کمی شرکت می کند. برخلاف سایر گوشتخواران ، وقتی کار کفتار انجام می شود ، شکار شکار در درجه اول متعلق به نرها است.

با این حال ، همه کفتارها پرخاشگرانه نیستند. در حقیقت ، آنها تمایل دارند که ناجوانمردانه باشند ، و هرگز هنگام حمله به خودشان حمله نکنند. درعوض ، آنها همیشه برای اینکه احساس امنیت کنند ، به تعداد حمله می کنند. در بسیاری موارد ، وقتی احساس خطر می کنند ، در سریع ترین زمان ممکن عقب نشینی می کنند.

کفتارهای راه راه و کفتارهای قهوه ای در مقایسه با کفتارهای خال خال آفریقایی ، اصلاً تهاجمی نیستند. این دو زیر گونه تقریباً صرفاً به منظور غذا خوردن به اصلاح غذا متکی هستند. درمورد گرگهای گرگ ، آنها به لطف زبانهای چسبناک خود ، بیشتر از حشرات تغذیه می کنند. آنها همچنین جوندگان و پرندگان می خورند.

در طول فصل تولید مثل ، کفتارها دوره حاملگی نسبتاً کوتاهی دارند. در هر چهار گونه کفتار تقریباً ۹۵ روز طول می کشد. همچنین جالب است بدانید که زنان گونه های کفتار خال خال دار دارای ارگان تولید مثلی مشابه آلت تناسلی مرد همتای خود هستند

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن