علوم غریبه

جن چیست؟

جن (یا جن ، همانطور که در دنیای عرب بهتر شناخته شده اند) موجودات ماوراء طبیعی با ریشه در افسانه های بین النهرین باستان است. با این حال ، جین خدمتگزارهای خیرخواهانه و غربی نیستند که غربی ها از فرهنگ عامه می دانند.

تصویری که اکثر آمریکایی ها احتمالاً از جن ها داشته اند ناشی از سکوم سال ۱۹۶۰ “من رویای جانی” یا انیمیشن بزرگ آبی رابین رایل ویلیامز با صدای بلند “در” علاءالدین “دیزنی است. اخیراً ، در اقتباس تلویزیونی رمان “خدایان آمریکایی” از نیل گیمن در سال ۲۰۰۱ ، مخاطبان با یک جن راننده کابین آشنا شده اند که هویت خود را با یک فروشنده عمانی به نام سلیم جابجا می کند. (سلیم جن را از داستانی که مادربزرگش به او گفته بود ، تشخیص داده بود).

جین جادویی و تغییر شکل گیمن خیالی است ، اما اعتقاد به جن ها بسیار گسترده است. محقق رابرت لبلینگ در “افسانه های ارواح آتش: جن و جن از عربستان تا زنگبار” (Counterpoint Books، ۲۰۱۱) اظهار داشت که “جن ها توسط بخش بزرگی از جمعیت جهان جدی گرفته می شوند و به عنوان موجودات واقعی و ملموس تلقی می شوند … .. آنها غالباً انسان دوستانه و حتی انسانی به نظر می رسند اما دارای قدرت های شگفت انگیزی هستند که ما از آنها فاقد آنها هستیم. (Lebling همچنین خالق صفحه فیس بوک با عنوان The Jinn Group است که اعضای آن داستانهای جن و لور را به اشتراک می گذارند.)

بسیاری از شیاطین باستانی بین النهرین و ارواح باد پیشرو جن ها بودند. پازوزو به دلیل حضور در رمان “The Exorcist” و فیلم کلاسیک با همین نام ، احتمالاً مشهورترین آنها است. گرچه اعتقاد به جن ، خلق اسلام را مقدم می سازد ، موجودات در قرآن ، کتاب مقدس مسلمانان ذکر شده اند – نه به عنوان استعاره بلکه در عوض به عنوان موجودات واقعی که وجودشان به عنوان یک امر مستثنی است. قرآن تصریح می کند که خداوند از سه ماده موجودات را آفریده است: انسان (ساخته شده از زمین)؛ فرشتگان (ساخته شده از نور)؛ و جن (ساخته شده از آتش دودی). گفته می شود پنج دسته جن وجود دارد؛ دو تا از معروف ترین ها شیطان و افریت هستند که گفته می شود هر دو شر هستند.

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن