بدون دسته

اصول فنگشویی در منزل

مواردى از اصولات فنگ‌شویى در فضاهاى داخلى ذکر می‌شود:

۱- اتاق نشیمن:

از ترتیب‌هاى L شکل براى مبلمان احتراز کنید. این ترتیب اجازه حرکت «چى» را در فضا نمی‌دهد. بهترین ترکیب دسته‌بندى مدور یا مربع یا پنج ضلعى در وسط فضا است که اجازه حرکت «چى» را می‌دهد. از نظر متخصصان فنگ‌شویی، درخشندگى sha chi است.
به همین دلیل صندلى‌ها و مبل‌ها نباید مقابل در باشند.

 

2- اتاق ناهارخورى:

اگر ممکن است، صندلی‌هاى ناهارخورى باید پشت به جهت دیوار نسبت به راهرو باشند. میز و صندلی‌هاى ناهارخورى نباید زیر پرتوهاى هوایى قرار گیرند.
میزهاى دایره‌اى اجازه حرکت «چى» را مى‌دهند و همین طور دایره سمبلى از برکت بسیار است. میز باید زیر نور متعادلى در وسط اتاق قرار گیرد زیرا براى تهویه هوا مناسب است.

 

3- اتاق مطالعه:

میز مطالعه باید مستطیلى باشد و در مقابل یک دیوار صلب قرار گیرد و در سمت چپش ترجیحاً پنجره‌اى براى تهویه هوا و ایجاد دید و منظر وجود داشته باشد.

 

4- اتاق خواب:

لوسترى که مستقیماً روى تختخواب باشد، فشارى را به ساکنان وارد می‌کند. فریم‌هاى تختخواب‌هاى فلزى، جهت‌هاى رمزى را به سمت ساکنان ایجاد مى‌کند. آینه‌اى که مستقیماً روى تختخواب انعکاس دارد، به آشفته کردن شبها کمک می‌کند. موقع خواب نباید سر را به سمت در اتاق گذاشت، زیرا کاهش دید به در می‌شود. تختخواب نباید در زیر پنجره قرار گیرد، زیرا سبب اتلاف نور و گرما می‌شود. میز آرایش نباید در مقابل پنجره قرار گیرد، زیرا درخشندگى و نور در آینه و شیشه انعکاس می‌یابد.

 

۵- آشپزخانه:

عناصر طبیعى را با آشپزخانه آشنا کنید. به عنوان مثال چوب سمبلى است که حامى عناصر آتش و آب است که آشپزخانه را می‌سازند.
اگر آشپزخانه با ناهارخورى یکى است حتماً مرزى بین آن دو ایجاد نمایید.
طراحان داخلى از الگوها، بافت‌ها،
رنگ‌ها و نور براى ایجاد فضایى که فرم و شخصیت خود را دارد، استفاده می‌کنند. متخصصان فنگ‌شویی تلاش می‌کنند، تعادل بین عناصر را براى به دست آوردن فضاى «چى» و استفاده از این انرژى حیاتى با تمرکز بر کشف «چى» براى مکان‌یابى عناصر داخلى و مبلمان را هر چه بیشتر توسعه دهند.

 

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن