فنگ شویی

اشتباهات و نباید های فنگ شویی

در اینجا با اشتباهات و نباید های فنگ شویی که معمولا مردم در خانه مرتکب می شوند آشنا میشوید. پیش از آنکه به بیان اشتباهات و نباید های فنگ شویی بپردازیم. اگر اطلاعاتی راجب به اصل فنگ شویی ندارید پیشنهاد میکنیم مقاله فنگ شویی را مطالعه فرمایید.

رایج ترین اشتباهات و نباید های فنگ شویی :

قرار دادن آینه در مقابل درب :

بیشتر مردم در راهروی ورودی خانه را با یک میز کنسول و آینه تزئین می کنند و آینه را در مقابل درب قرار می دهند. این کار در فنگ شویی منع شده است زیرا انرژی مثبتی که وارد خانه می شود با آینه به بیرون از خانه منعکس می شود.

کف پوش های متفاوت اتاق ها :

در فنگ شویی کف پوش به منزله بنیان خانه هاست. اگر کف پوش های هر اتاقی متفاوت باشد یعنی در تداوم و استحکام بنیان خانه خللی ایجاد شده است. پس بهتر است از کف پوش های یک شکل در اتاق های خانه استفاده کنید.

آکواریوم در آشپزخانه، غذاخوری یا اتاق خواب :

درست است که آب یکی از عناصر مثبت در فنگ شویی است اما اشتباهات و نباید های فنگ شویی را باید در آن مد نظر قرار داد. شما می توانید آکواریوم را در هر اتاقی به جز آشپزخانه یا اتاق خواب به کار ببرید. در فنگ شویی در فضای آشپزخانه و اتاق باید عناصر آتش و زمین به کار برده شود.

وجود عکس های خانوادگی در اتاق :

عکس های خانوادگی ما یادآور بهترین لحظاتی که با خانواده، نزدیکان، دوستان و آشنایان خود ثبت کرده ایم. نگاه کردن به عکس های خانوادگی باعث می شود ما خاطرات خوب و شیرین خود را به خاطر آوریم. طبیعی است که دیدن این عکس ها شور و اشتیاق بسیار زیادی را در همه ما ایجاد می کند و روحیه مان را بهبود می باشد. با این حال، اشتباه دیگری که بیش تر ما در فنگ شویی مرتکب می شویم و شاید خودمان نیز از آن خبر نداشته باشیم، این است که این عکس ها را در فضای اتاق خواب خود قرار می دهیم. این موضوع با این که شاید اشتباه و نادرست به نظر نرسد، یکی از خطاهای رایجی است که در فنگ شویی رخ می دهد.

عکس های خانوادگی، معمولا عکس هایی می باشند که در آن ها افراد زیادی حضور دارند. بهتر است چنین عکس هایی را در اتاق خوابی که مختص شما و همسرتان می باشد، قرار ندهید. البته ما به هیچ وجه شما را از قرار دادن عکس های دوست داشتنی و خانوادگیتان در معرض دید منع نمی کنیم. قرار نیست عکس ها را داخل کشو قرار دهید. پیشنهاد می شود به جای این کار، عکس های خانوادگی خود را در اتاق نشیمن، روی میز ناهارخوی یا بخش های دیگری مانند درب یخچال، راهروها یا میز کنسول بگذارید.

این مورد نیز از دیگر اصول فنگ شویی می باشد که بر اساس آن، عناصری که عمومی تر هستند و جلوه عمومی دارند، جایی در فضاهای شخصی خانه ما مانند اتاق خواب ندارند، زیرا فضای اتاق خواب، فضایی کاملا خصوصی است و وسایلی که در آن قرار می گیرند، باید فقط مختص افرادی باشند که در آن اتاق حضور دارند.

استفاده بیش از حد از رنگ های خنثی :

از مهم ترین اشتباهات و نباید های فنگ شویی رنگ، عنصری است که به وسیله آن می توان برای یک فضا شخصیت تعریف کرد و به آن جلوه داد. استفاده درست از رنگ در دکوراسیون داخلی می تواند سبب ایجاد تغییرات وسیعی در فضا شود. رنگ ها در بسیاری از موارد سبب می گردند خانه شما از چیزی که فکر می کنید هم زیباتر جلوه کند. با این حال، مواقعی وجود دارد که مردم در انتخاب رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون داخلی منزل خود، مرتکب اشتباه می شوند. این اشتباهات تا حد زیادی با اصول فنگ شویی در تناقض می باشند. استفاده از ترکیب رنگ غلط در دکوراسیون داخلی، یکی از خطاهای رایج در فنگ شویی است که البته می توان با مطالعه و مشورت با افراد کاردان، آن را برطرف نمود.

خوب است بدانید که رنگ های خنثی، کاربرد زیادی در دکوراسیون داخلی فضاهایی دارند که بر مبنای اصول فنگ شویی شکل گرفته اند، اما برخی وقت ها به خاطر استفاده بیش از حد از این رنگ ها، تعادل و هارمونی محیط مورد نظر بر هم می خورد. به عنوان مثال، استفاده بیش از اندازه از رنگ سفید در منزل، سبب یکنواخت و بی روح به نظر رسیدن محیط زندگی می شود و فضا را خسته کننده می کند. ما پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید رنگ های خنثی را در دکوراسیون داخلی منزل خود به کار ببرید، در کنار آن ها از رنگ هایی مانند زرد، نارنجی و قرمز که انرژی زیادی دارند نیز استفاده کنید تا دکوراسیون متعادلی داشته باشید.

اشتباهات و نباید های فنگ شویی دکوراسیون منزل :

دکوراسیون و چیدمان خانه اگر با رعایت اصول و قوانین فنگ شویی باشد باعث میشود منزل تان سرشار از انرژی مثبت و آرامش شود، اما برخی از افراد در چیدمان منزل فقط از سلیقه شان پیروی میکنند و توجهی به قوانین فنگ شویی ندارند که در این صورت به دکوراسیون ایده آلی نمیرسند.

اجرای اشتباهات و نباید های فنگ شویی :

درست است که نمی توان همه اصول فنگ شویی را مو به مو در دکوراسیون داخلی خانه به کار برد. به عنوان مثال، عوض کردن کفپوش های منزل ممکن است هزینه زیادی برای شما به همراه داشته باشید، اما خوب است وقتی به یک خانه جدید نقل مکان می کنید، این نکات را در ذهن خود داشته باشید. در کنار تغییرات بزرگ و هزینه بر، برخی کارها مثل عوض کردن محل آینه، تلویزیون و عکس ها برای شما هیچ هزینه ای ندارد و به راحتی می توانید آن ها را انجام دهید. پیاده سازی اصول فنگ شویی در فضای زندگی باعث می شود محیطی ایده آل تر و مطلوب تر در منزل خود ایجاد کنید و  افزایش انرژی مثبت منزل و احساسات خوب و سازنده را تجربه نمایید.

در ادامه می توانید تصاویری از دکوراسیون چند منزل مختلف ببینید که اصول فنگ شویی در آن ها رعایت شده اند.

برچسب ها
نمایش کل مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
شروع گفتگو
سلام! برای چت در WhatsApp روی یکی از اعضای زیر کلیک کنید
بستن